Twoje wyniki wyszukiwania

Proces Zakupu Nieruchomości

Poznajcie drogę do swojego nowego domu na Costa del Sol.

1. Wstępna Konsultacja

Podróż do Państwa idealnej nieruchomości zaczyna się od pierwszej konsultacji (w formie, która najbardziej Państwu odpowiada). To spotkanie pozwala nam lepiej się poznać i zrozumieć Państwa preferencje, potrzeby i wizję Waszego stylu życia. 

Naszym celem jest pełne poznanie wizji Państwa idealnej nieruchomości i stylu życia, jaki się z nią wiąże. Na Costa del Sol, niezależnie od tego, gdzie wybierzecie nieruchomość, wszystko będzie zawsze łatwo dostępne. Jednak kluczowe jest uwzględnienie tego, że każdy obszar może oferować różny styl życia. 

Omówimy także główny cel Państwa zakupu: czy szukacie nieruchomości rekreacyjnej, okazji inwestycyjnej, wynajmu czy stałego miejsca zamieszkania. Odpowiemy na Państwa wszystkie pytania, aby zapewnić wszystkie informacje potrzebne do podjęcia świadomych decyzji. Dużą zaletą jest nasze wsparcie w języku polskim. 

LUCKY SOL 1
ImageGlass Io3DAiePcK

2. Oferta Nieruchomości

Gdy będziemy mieli jasne wyobrażenie o tym, czego Państwo szukacie, przygotujemy ofertę nieruchomości odpowiadającą Państwa kryteriom. Każda z przedstawianych nieruchomości będzie starannie wyselekcjonowana na podstawie tego, co lubicie i czego potrzebujecie. 

Następnie, wyślemy Państwu ofertę, damy czas na to, aby się z nią na spokojnie  zapoznać i zobaczyć, które nieruchomości się Państwu podobają, a które nie (i dlaczego). Jeśli będzie wystarczająco dużo nieruchomości, które Państwa interesują, będziemy mogli odwiedzić je osobiście. Jeśli jednak okaże się, że chcecie poznać więcej opcji, wykorzystamy Państwa opinię, aby znaleźć kolejne nieruchomości. Szczycimy się tym, że nasza oferta nieruchomości zwykle dokładnie odpowiada wizjom naszych klientów i bardzo często wybierają nieruchomości do odwiedzenia już spośród pierwszej oferty.

 

3. Oglądanie Nieruchomości

Po wyborze nieruchomości z oferty, zorganizujemy oglądanie w dogodnym dla Państwa terminie.

Podczas wizyty w każdym miejscu zapewnimy informacje o okolicy i nasze szczere opinie, abyście mogli podjąć najlepszą decyzję. Ważne jest, aby byli Państwo z nami otwarci – powiedzieć nam, co się Państwu podoba, a co nie. Ta otwartość jest kluczowa dla usprawnienia procesu. Po wizytach wspólnie dokładnie omówimy Państwa wrażenia. Jeśli któraś z nieruchomości będzie tą właściwą, przejdziemy do kolejnego kroku. 

Jeśli nie, na podstawie Państwa opinii zadecydujemy, czy warto obejrzeć więcej nieruchomości, czy poczekać, aż na rynku pojawią się nowe nieruchomości spełniające Państwa kryteria. 

Pamiętajcie, jesteśmy tutaj, aby znaleźć dla Państwa najlepszą nieruchomość – niezależnie od tego, jak długo to zajmie. Nie będziemy Państwa poganiać, ani naciskać; Państwa komfort i satysfakcja są naszym najwyższym priorytetem.

e990d835 685b 43bc bba0 33113a7db98d
Negotiation

4. Negocjacje

Po wyborze nieruchomości, która spełnia Państwa oczekiwania, nadchodzi moment, aby złożyć ofertę.

Ta faza jest elastyczna, co pozwala Państwu określić, co jest częścią sprzedaży – np.meble i wyposażenie – oraz wspomnieć o wszelkich konkretnych warunkach, które macie na myśli. Szczerość jest kluczowa: komunikujcie otwarcie swoje oczekiwania. 

Będziemy reprezentować Państwa interesy i przedstawiać ofertę stronie sprzedającej, aby zapewnić, że Państwa warunki zostaną wysłuchane. Jest to również idealna okazja do dyskusji na temat wszelkich wymagań, jakie macie jako kupujący wobec sprzedającego, na przykład żądania napraw lub modyfikacji nieruchomości. Pamiętajcie, że realistyczne i rozsądne żądania mogą prowadzić do płynniejszego przebiegu negocjacji i ułatwić osiągnięcie satysfakcjonującej umowy.

5. Prawnik

Po wyborze nieruchomości spełniającej Państwa oczekiwania, kolejnym niezbędnym krokiem jest skonsultowanie się z prawnikiem.

Prawnik zapewni, że każdy aspekt prawny zostanie dokładnie sprawdzony i będzie dla Państwa zrozumiały. Sprawdzi, czy na nieruchomości nie ciążą żadne nierozwiązane długi, a wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak licencje i rejestracje, są ważne (to ma miejsce po podpisaniu umowy rezerwacyjnej). Ta prawna staranność jest szczególnie cenna dla nierezydentów. Gdy wybierzecie już swoją idealną nieruchomość, przedstawimy Państwu doświadczonego prawnika z renomowanej kancelarii prawnej, który zajmie się tymi kwestiami, podczas gdy my będziemy nadal nadzorować i koordynować cały proces z polskim wsparciem. 

Po oględzinach wybranej nieruchomości, zalecamy udzielenie pełnomocnictwa Państwa prawnemu reprezentantowi. Ten krok prawny jest zwykle niezbędny i łatwiej go zorganizować będąc w Hiszpanii, niż próbować to zrobić z Polski. Jednym z pierwszych etapów jest procedura KYC (Know Your Customer), która służy weryfikacji Państwa tożsamości i pochodzenia środków finansowych. Państwa prawnik zajmie się także uzyskaniem Państwa numeru N.I.E., numeru identyfikacyjnego niezbędnego do wszelkich spraw prawnych w Hiszpanii. 

Następnie pomoże Państwu w otwarciu lokalnego konta bankowego, które będzie potrzebne do zarządzania płatnościami związanymi z Państwa nową nieruchomością.

ImageGlass W7JeGLg060
Reservation Contract

6. Umowa Rezerwacyjna

Podpisując umowę rezerwacyjną, będziecie musieli wpłacić zaliczkę, która zazwyczaj wynosi od 6 000 do 10 000 euro, chociaż może być wyższa w przypadku nieruchomości z wyższej półki.

Dzięki temu nieruchomość zostaje zarezerwowana na Państwa rzecz i „zdjęta” z rynku. Należy pamiętać, że zaliczka nie jest dodatkową opłatą; stanowi część ceny zakupu i zostanie odjęta od całkowitej kwoty należnej przy finalizacji sprzedaży. Ta zaliczka również uruchamia dokładny proces weryfikacji prawnej, podczas którego Państwa prawnik sprawdza, czy nieruchomość jest wolna od długów, i czy wszelka niezbędna dokumentacja, taka jak licencje i rejestracje, jest aktualna i ważna. 

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że jeśli jako kupujący zdecydujecie się po tym etapie nie kontynuować, zaliczka nie podlega zwrotowi. Natomiast jeśli to sprzedający wycofa się ze sprzedaży, będzie zobowiązany do wypłacenia Państwu podwójnej kwoty zaliczki.

7. Umowa Przyszłej Sprzedaży

Około dwóch tygodni po podpisaniu umowy rezerwacyjnej następuje podpisanie umowy przyszłej sprzedaży.

Prywatna umowa kupna (Contrato privado de Compraventa):

Ta umowa jest nieodwołalna. Jeśli jedna ze stron nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, druga strona może prawnie wymusić wykonanie umowy. Jeśli sprzedający wycofa się, musi wypłacić kupującemu podwójną kwotę zaliczki. Jeśli kupujący wycofa się, traci swoją zaliczkę w wysokości 10-30%. Ta umowa jest najbardziej powszechna i nazywamy ją PPC.

Jest to prawnie wiążąca umowa potwierdzająca, że obie strony traktują transakcję poważnie. Przed jej podpisaniem, macie możliwość ponownej wizyty w nieruchomości. Jeśli uzgodnicie to ze sprzedającym, możliwe jest pominięcie tej umowy i bezpośrednie przejście do podpisania umowy kupna, tym samym kończąc sprzedaż.

PPC Contract
Title Deed

8. Akt Własności

Podpisanie aktu własności stanowi końcowy moment w procesie i jest planowane na termin uzgodniony przez obie strony.

Przed ostatecznym podpisem często przeprowadza się ostatnią kontrolę nieruchomości. Zazwyczaj oprócz Państwa obecny jest też Wasz agent, a czasem również prawnicy. Sprawdzają, czy nie pojawiły się nowe problemy lub zmiany.

Podpisanie aktu własności, które odbywa się przed hiszpańskim notariuszem, jest oficjalnym zakończeniem transakcji. Zawartość aktu własności obejmuje wszystkie informacje o nieruchomości: jej pełne dane, uzgodnioną cenę, sposób płatności, datę przejęcia nieruchomości przez kupującego, ewentualne sprawy dotyczące utrzymania, dokładny stan nieruchomości i sytuacje, w których sprzedający może ponosić odpowiedzialność (ukryte wady). Gdy akt jest podpisany, Wy lub Państwa prawnik przekazujecie sprzedającemu czek na pozostałą kwotę, a sprzedający w tym samym czasie wręcza Wam klucze do nieruchomości.

W tym momencie stajecie się oficjalnymi właścicielami nieruchomości i nie musicie na nic czekać. Tym proces hiszpański różni się od polskiego.

9. Po Sprzedaży

Po zakupie Państwa nieruchomości w Hiszpanii następuje proces posprzedażowy. 

Większość pracy wykonuje tutaj Państwa prawnik. Zmienia nazwiska między innymi na rachunkach za wodę i prąd. Pomaga również w opłaceniu ważnych podatków i opłat, do których należypodatek od transferu nieruchomości oraz opłaty notarialne i katastralne. Są to opłaty za usługi prawne wykonywane podczas zakupu nieruchomości. 

W tej fazie prawnik zwykle również pomaga w otwarciu konta bankowego, jeśli nie zostało to zrobione na wcześniejszym etapie procesu. Na koniec prawnik wystawia Państwu rachunek za swoją pracę przez cały proces zakupu. Tym kończy się proces zakupu i możecie cieszyć się Państwa nową nieruchomością. 

Jeśli rozważacie zakup nieruchomości na przepięknym wybrzeżu Costa del Sol, chcielibyśmy zostać Państwa partnerem w nieruchomościach. 

Nie wahajcie się skontaktować z nami w przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości. Chętnie zostaniemy Państwa partnerem w nieruchomościach i zapewnimy płynność całego procesu.

Post Sale

Zadzwoń Do Nas |
+34 665 333 999

Zazwyczaj odpowiadamy na maile w ciągu 24 godzin. Z przyjemnością przygotujemy dla Państwa bezpłatną, niezobowiązującą ofertę nieruchomości lub odpowiemy na Państwa pytania.

Przesyłając zgłoszenie, wyrażają Państwo zgodę na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej i akceptują naszą politykę prywatności.

Porównaj oferty