Twoje wyniki wyszukiwania

ZAKUP NIERUCHMOŚCI

DOWIEDZ SIĘ O PROCESIE ZAKUPU DRUGIEGO DOMU NA COSTA DEL SOL

1. KONSULTACJA WSTĘPNA

Podróż do wymarzonego domu zaczyna się od wstępnej konsultacji w celu ustalenia preferencji. To pozwoli nam lepiej zrozumieć twoje życzenia, potrzeby oraz sposób, w jaki postrzegasz własny styl życia. Naszym celem jest dogłębne poznanie twojego wyobrażenia o doskonałej nieruchomości oraz życiu, które miałoby kręcić wokół niej. To szalenie istotne, aby zrozumieć, że każda przestrzeń wiąże się z określonym stylem życia. Co więcej, omówimy główny cel zakupu: czy szukasz domu letniskowego, chcesz zainwestować, czy nieruchomość będzie przeznaczona pod wynajem, czy stanie się twoim stałym miejscem zamieszkania? Oczywiście, odpowiemy na wszelkie pytania, dopilnowując, że przekazujemy wszystkie informacje niezbędne do podjęcia świadomych decyzji.

LUCKY SOL 1
ImageGlass Io3DAiePcK

2. POSZUKIWANIE NIERUCHOMOŚCI

Jak tylko zdradzisz nam, czego dokładnie szukasz, sporządzimy listę nieruchomości spełniających twoje kryteria. Dobierzemy nieruchomości uwzględniając twoje preferencje i potrzeby. Następnie prześlemy Ci listę i poczekamy na twoją opinię, które nieruchomości Ci się podobają, a które nie (poprosimy Cię o uzasadnienie odpowiedzi). Jeśli będzie wystarczająco dużo nieruchomości, które Cię interesują, będziemy gotowi, aby obejrzeć je osobiście. Jeśli okaże się, że potrzebujesz więcej opcji, wykorzystamy twoją opinię, aby znaleźć więcej nieruchomości do wyboru.

3. OGLĄDANIE NIERUCHOMOŚCI

Po wyborze nieruchomości zorganizujemy oględziny dopasowane do twojego harmonogramu. W trakcie wspólnego zwiedzania każdej z nieruchomości powiemy na temat jej okolicy i specyfiki, a także wyrazimy nasze szczere opinie, abyś był dobrze poinformowany. Cenimy otwartość klientów w trakcie tego procesu – mów nam, co lubisz i co Ci się nie podoba. Taka przejrzystość przyniesie nam doskonałe efekty. Po oględzinach przedyskutujemy twoje przemyślenia, aby lepiej Cię zrozumieć. Jeśli któraś z nieruchomości spełni wszystkie twoje oczekiwania, przejdziemy do następnego kroku. W przypadku, gdy zdecydujesz, że żadna z nieruchomości Ci się nie podoba (co jest bardzo mało prawdopodobne), przeprowadzimy z tobą dyskusję na temat tego, czy kontynuować poszukiwania, czy lepiej poczekać na nowe nieruchomości pojawiające się na rynku. Miej na uwadze, że jesteśmy po to, aby pomóc ci odnaleźć twój strzał w dziesiątkę – bez względu na to, jak długo to potrwa. Z niczym nigdy nie nalegamy – twój komfort i satysfakcja to nasze priorytety.

e990d835 685b 43bc bba0 33113a7db98d
Negotiation

4. NEGOCJACJE

Gdy znajdziesz odpowiednią nieruchomość, nadszedł czas, aby złożyć ofertę. Ten etap zakupu jest dość elastyczny, dzięki czemu ustalisz, co dokładnie obejmie transakcja sprzedaży – np. dom wraz z umeblowaniem i wyposażeniem – oraz wspomnisz o wszelkich specyficznych warunkach, jakie masz na myśli. Przejrzystość to podstawa: musisz wiedzieć, czego chcesz i komunikować to nam otwarcie. Będziemy reprezentować twoje interesy i złożymy twoją ofertę sprzedającemu. Przekażemy wszelkie szczegóły dotyczące postawionych przez Ciebie warunków. To również idealny moment na przedyskutowanie twoich zastrzeżeń takich jak ewentualne modyfikacje i naprawy. Pamiętaj, że zachowanie rozsądku w twoich żądaniach może zapewnić płynniejsze negocjacje i pomóc w osiągnięciu porozumienia, które Cię zadowoli.

5. PRAWNIK

Dobry prawnik jest niezbędny przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii. Dzięki niemu wszystkie aspekty prawne zostaną dokładnie załatwione. Prawnik zweryfikuje, czy nieruchomość nie jest obciążona długami, a także sprawdzi wszelkie niezbędne dokumenty, włączając w to pozwolenia i rejestracje (weryfikacja dokumentacji odbywa się po podpisaniu umowy rezerwacyjnej). Taka ostrożność jest szczególnie zalecana wszystkim cudzoziemcom. Kiedy dokonasz wyboru swojej nieruchomości, skontaktujemy Cię z prawnikiem z renomowanej kancelarii, który zajmie się wszystkimi tymi aspektami, podczas gdy my nadzorujemy i koordynujemy proces. Jeśli masz zamiar opuścić Hiszpanię po oględzinach nieruchomości i po wybraniu idealnej nieruchomości, zdecydowanie radzimy ustanowienie pełnomocnictwa dla twojego prawnika. Taki rodzaj środka prawnego jest z reguły obligatoryjny i zdecydowanie wygodniej zadbać o to, będąc jeszcze w Hiszpanii. Jeden z pierwszych kroków na ogół obejmuje procedurę KYC (Poznaj Swojego Klienta), która polega na weryfikacji twojej tożsamości oraz źródła środków na zakup nieruchomości. Twój prawnik zadba również o nadanie numeru N.I.E., wymaganego w przypadku wszelkich procedur prawnych w Hiszpanii. Następnie prawnik pomoże Ci założyć rachunek bankowy, za którego pośrednictwem dokonasz opłat związanych z zakupem.

ImageGlass W7JeGLg060
Reservation Contract

6. UMOWA REZERWACYJNA

Podpisanie umowy rezerwacyjnej zobowiązuje Cię do wpłacenia depozytu w wysokości od 6 000 do 10 000 EUR – kwota ta może być nieco wyższa w przypadku nieruchomości z górnej półki. Depozyt stanowi zabezpieczenie zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego, przy czym sprzedający wycofuje nieruchomość z rynku. Należy mieć na uwadze, że depozyt nie jest dodatkową opłatą. Zostanie on później odliczony od ceny zakupu. Wpłata depozytu jest również początkiem procesu weryfikacji, który należycie starannie zostanie przeprowadzony przez twojego prawnika – sprawdzi, czy nieruchomość nie jest obciążona długami i czy sprzedający posiada wszelką niezbędną i aktualną dokumentację, włączając w licencje i pozwolenia. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli zdecydujesz się nie kontynuować zakupu jako nabywca na tym etapie, wpłacony depozyt nie zostanie zwrócony. Z kolei jeśli nie dojdzie do transakcji z winy strony sprzedającej, jako kupujący w ramach rekompensaty otrzymasz dwukrotną wartość wpłaconej kwoty.

7. UMOWA KUPNA

Po upływie około dwóch tygodni od podpisania umowy rezerwacyjnej, dojdzie do podpisania jednego z trzech rodzajów umów kupna:

Kontrakt Depozytu Penitencyjnego (Contrato de Arras Penintenciales): Jeśli sprzedający zrezygnuje, będzie musiał wypłacić kupującemu dwukrotną wartość wpłaconego depozytu. Jeśli kupujący się wycofa, straci wpłacony depozyt, który stanowi 10-30% pełnej ceny.

Umowa sprzedaży (Contrato privado de Compraventa): Ten kontrakt ma większą moc prawną. Jeśli któraś ze stron nie wywiąże się ze zobowiązań, kontrakt może zostać wyegzekwowany na drodze sądownej. Jeśli sprzedający się wycofa, będzie musiał wypłacić kupującemu dwukrotną wartość wpłaconego depozytu. Jeśli kupujący się wycofa, straci wpłacony depozyt, który stanowi 10-30% pełnej ceny.

Umowa z opcją wykupu (Contrato de Opción de Compra): Sprzedający nie może wycofać się z tego kontraktu, ponieważ daje kupującemu prawo (ale nie zobowiązanie) do zakupu w określonym czasie po ustalonej cenie. Jeśli kupujący się rozmyśli, straci wpłacony depozyt, który stanowi 10-30% pełnej ceny.

 

Przed podpisaniem kontraktu możesz odwiedzić posiadłość i ponownie rzucić okiem. To prawnie wiążący kontrakt, który potwierdza poważne podejście do transakcji z obu stron. Jeśli wyrazicie zgodę ze sprzedającym, można pominąć ten kontrakt zakupu i przejść bezpośrednio do przeniesienia tytułu własności, kończąc tym samym sprzedaż.

PPC Contract
Title Deed

8. TYTUŁ WŁASNOŚCI

Przeniesienie tytułu własności to ostatni etap procesu sprzedaży. Odbywa się to w terminie ustalonym za porozumieniem kupującego i sprzedającego. Z reguły przed złożeniem ostatecznego podpisu zleca się dokonanie ostatecznej weryfikacji nieruchomości, którą przeprowadza agent, kupujący i (opcjonalnie) prawnik, aby upewnić się, czy nie pojawiły się nowe kwestie. Treść tytułu własności zawiera kompletne informacje na temat nieruchomości, włączając w to ustaloną cenę, sposób płatności, dokładny opis stanu nieruchomości oraz wszelkich kwestii, za które sprzedający mógłby być pociągnięty do odpowiedzialności. Po finalizacji ty lub twój prawnik przekażecie sprzedającemu czek na pozostałą część kwoty w zamian za klucze do nieruchomości. Po tym momencie nieruchomość oficjalnie staje się twoją własnością.

9. POSTĘPOWANIE POSPRZEDAŻOWE

Po dokonaniu zakupu nieruchomości w Hiszpanii należy przeprowadzić postępowanie posprzedażowe. Twój prawnik zajmie się tym. Nazwisko na rachunkach za media oraz opłatach wspólnotowych (urbanizacyjnych) zostanie przepisane na Ciebie, jako nowego właściciela. Ponadto, Twój prawnik pomoże Ci w opłaceniu wszystkich podatków i opłat, w tym podatku od transferu nieruchomości, opłat dla hiszpańskiego notariusza i opłaty za wpis do księgi wieczystej. Na koniec zapłacisz prowizję swojemu prawnikowi za pomoc udzieloną w trakcie całego procesu sprzedażowego. Teraz jesteś oficjalnym właścicielem i możesz cieszyć się nową nieruchomością. Jeśli rozważasz zakup posiadłości na wybrzeżu Costa del Sol, z przyjemnością Ci pomożemy i zapewnimy, że cały proces przebiegnie gładko. Pamiętaj, że możemy Ci pomóc w zakupie dowolnej nieruchomości, nawet jeśli znajdziesz ją w internecie, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Śmiało, skontaktuj się z nami.

Post Sale

Porównaj oferty